Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Bölge İl Milli Eğitim Müdürlükleri Toplantısının ilki, Marmara Bölgesi İl Müdürlükleri toplantısı İstanbul’da gerçekleştirildi.

MARMARA BÖLGESİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİ TOPLANTISI İSTANBUL’DA YAPILDI.

Milli Eğitim Bakanlığı  İnsan Kaynakları tarafından organize edilen toplantıya Müsteşar Yardımcısı Prof.Dr.Ahmet Emre Bilgili, Strateji Geliştirme Başkanı Veysel Erdel, 1. Hukuk Müşaviri Hayati Cankaloğlu ve İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu ve Bölge İl Milli Eğitim Müdürleri ve Müdür yardımcıları katıldı.

Marmara Bölgesi İl Müdürlerinin sorunlarının konuşulduğu toplantıda Eğitim gündeminin önemli konuları da görüşüldü. Yönetici atama yönetmeliği’nin son durumu, ilçe müdürlerinin kadro sorunu, 1709 Şube müdürünün son durumu ve İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü  yönetmeliğı ile ilgili yanlış farklı uygulamaların ortadan kaldırılmasına dair genelge  gibi konular toplantıda ele alındı.

Ev sahibi İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü  Dr. Muammer Yıldız  tarafından  yapılan açılış konuşmasının ardından toplantıya Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr. Nabi Avcı ve Bakanlık Müsteşarı  Doç.Dr.Yusuf Tekin’de telefonla katıldı.

Yıldız’’ Ülkenin geçtiği bu sıkıntılı dönemde insan kaynağı en çok olan Milli Eğitim Bakanlığının bütün çalışanlarının motivasyonunun yükseltilmesinde nezaketi ve iletişimi ile Sayın Bakanın ve ekibinin büyük emek sarf ettiğini belirtti.

Toplantıda ilk olarak  Marmara bölgesinden gelen il Milli Eğitim Müdürleri söz alarak illeri ile ilgili dilek,istek ve  değerlendirmelerde bulundular. Ardından İl Milli Eğitim Müdürleri ve Müdür Yardımcılarının yönelttiği sorular bakanlık bürokratları tarafından yanıtlandı. İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu toplantıya telefonla katılan Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr.Nabi Avcı’nın mesajını salonda bulunanlara canlı dinletti. Avcı, kendisinin bizzat katılmayı arzu ettiği bu buluşmaların diğer bölgelerde de  gerçekleştirileceği ve mutat olarak sürdürüleceği müjdesini verdi. MEB Müsteşarı Doç.Dr. Yusuf Tekin’de programa bağlanarak katılımcılara ve programı tertip  edenlere teşekkür etti.

MEB’in İletisimci Bakanı Prof.Dr.Nabi Avcı Bakanlığın yüzünü sahaya çevirdi. 

İstanbul’da yapılan ilk toplantı Marmara bölgesinin il yöneticilerinde büyük moral ve motivasyon oluşturdu.

İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu konuşmasında; “Biz kenetlenirsek birbirimize değer verirsek ekip oluruz, bu camianın her bir bireyinin görüşü değerlidir. Bakan Bey’in bu konudaki duruşu hepimize güç veriyor. dedi. Aydoğdu, İlçe Müdürlerinin kadro sorununun çıkarılacak yönetmeliğin ardından Ocak ayı sonuna kadar biteceğinin müjdesini verdi. Aydoğdu’nun Milli Eğitim Bakanının bakış açısını yansıtan  sıcak mesajları katılımcılar tarafından büyük beğeniyle karşılandı.

Strateji Geliştirme Başkanı Veysel Erdel’in, Okul-Aile Birliği Yönetmeliği’nin hazırlandığını, Stratejik Planın tamamlandığını belirttiği konuşmadan sonra il müdürleri geçen yıl ödenek konusunda sıkıntı çekmediklerini söyleyerek kendisine teşekkür ettiler. 1. Hukuk Müşaviri Hayati Cankaloğlu da Meb’in gündemindeki son davalarla ilgili katılımcıları bilgilendirdi. 1709 Şube müdürü atamasında yargı safahatının henüz bitmediğini belirten Cankaloğlu, kamuoyuna yansıyan haberlerin gerçeği tam olarak yansıtmadığını söyledi.

MEB in en üst düzeydeki  bürokratlarının  bakanlığın sıcak yüzünü sahaya yansıttığı toplantı Müsteşar Yardımcısı Prof.Dr.Ahmet Emre Bilgili’nin nezih üslubuyla yaptığı kapanış konuşmasıyla sona erdi. Katılımcılar ev sahibi İstanbul Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız’a teşekkür ettiler.
Mükemmel bir manzara eşliğinde verilen yemekle biten toplantı sonrası illerden gelen Milli Eğitim  Müdürleri ve bakanlık bürokratlarıyla toplu fotoğraf çekimi yapıldı.

Çok sıcak ve samimi bir ortamda geçen toplantıda Milli Eğitim Müdürlüğü taşra teşkilatları ile bakanlığın uyum içinde çalıştığı gözlendi.

Henüz hiç yorum eklenmemiş.

Yorum yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>